Главная » Статьи » Науки » Хімія

Який аналог могла мати Періодична система хімічних елементів Менделєєва

Сьогодні існує багато версій Періодичної системи хімічних елементів. Але якщо вести мову про такі властивості таблиці як точність, достовірність і практичність, то найбільш вдалою можна назвати ту Періодичну систему, яку свого часу створив Д.І.Менделєєв. Сьогодні, Періодична система елементів Менделєєва використовується у всіх наукових установах.

Відомо, що процес систематизації хімічних елементів проходив досить складно. Це викликано тим, що відомі на той час елементи, а їх було близко 70, ще небули достатньо вивчені. Саме по цій причині різні хіміки по-різному розміщували хімічні елементи.

Наприклад, однією із таких систем була так звана Спіральна. Ще в середині 19 ст. вчені помітили, що у випадку розташування елементів в порядку зростання їх маси, почали виділятися групи. І варто підкреслити, що елементи, які були розташовані по таких групах мали певні ознаки схожості, а зокрема – хімічні властивості.

До правильного розміщення елементів ще залишалося кілька десятків років і в той час багато хіміків пропонували свє бачення даного процесу. Одним із таких хіміків був Густав Хінрікс. Це був виходець із Німеччини, але доля його скалася таким чином, що саме Густав очолив метеорологічну службу штату Айова в США. Цей видатний вчений здійснив великий вклад у розвиток хімії, метеорології та фізики.

Створення спіральної Періодичної системи хімічних елементів приписують саме Хінріксу. Завдяки його моделі, вдалося показати розташуваня елементів по групах. Варто також добавити, що більшість тогочасних класифікацій були дуже заплутаними і тому їх використання було складним.

На жаль, Густав запропонував своє бачення Періодичної системи в той час, коли вченим було відомо мало елементів. Крім того, про таке поняття як «ізотопи» теж ніхто тоді не знав. Але слід відзначити, що саме таблиця Хінрікса містила в собі багато інформації, кількість якої в кілька разів перевищує аналогічну характеристику таблиці Менделєєва.

Категория: Хімія | Добавил: vovasta (22.03.2015)
Просмотров: 324 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar