Главная » Статьи » Науки » Астрономія |
Більшість інших зірок, які рухаються досить швидко, щоб залишити галактику, як вважають вчені, викидаються чорною дірою в центрі галактики. US 708 – перша зірка з іншою історією походження на даний момент, і, як показує дослідження, її життя було дивним і хаотичним.
Досі найшвидша з таких високошвидкісних зірок рухалася зі швидкістю близько 3,5 мільйона кілометрів на годину. Але US 708 рухається зі швидкістю понад 40 мільйонів кілометрів на годину. «Вона значно швидша», – говорить Стефан Гейер, науковий працівник Європейської південної обсерваторії і співавтор нового дослідження. Гейер і його колеги вперше виявили US 708 у 2005 році. У своїй новій роботі разом з колегами, він зміг виміряти швидкість зірки, використовуючи поточні і архівні дані, і відстежити зміну її руху протягом 70 років. Надмасивна чорна діра в центрі Чумацького Шляху може пограти гравітаційними м’язами і викинути будь-яку зірку, яка опинилася з нею по сусідству, і багато інших високошвидкісних зірок, як вважають, взялися саме звідти. Але US 708 почала свій рух не з галактичного центру. Вчені кажуть, що зірка, ймовірно, була на орбіті іншої зірки, коли її шлях змінився. US 708 та її партнер оберталися одне навколо одного дуже швидко і з дуже невеликою відстанню між ними. Сусідня зірка вибухнула в якості наднової і була повністю зруйнована. US 708 раптово опинилася без гравітаційного троса, і швидкість обертання раптово надала зірці рух по прямій лінії.
Швидкість – не єдине, що відрізняє US 708 від інших високошвидкісних зірок. До 2014 року всі виявлені зірки такого плану були схожі на наше Сонце. На початку того ж року була виявлена група більш великих високошвидкісних зірок (ці зірки, схоже, народилися в центрі галактики). Але US 708 не середня, не велика і не величезна; вона відома як гарячий субкарлик. Як випливає з назви, гарячі субкарлики невеликі, але дуже гарячі, що говорить про те, що колись вони були значно масивніші. US 708 в даний час має близько половини маси нашого Сонця, але вчені кажуть, що, швидше за все, зірка була червоним гігантом з масою у два-три рази більшою, ніж маса нашого Сонця. Зовнішні водневі шари червоного гіганта, ймовірно, перетекли в найближчу зірку, залишивши субкарлику здебільшого гелій. | |
Просмотров: 505 | |
Всего комментариев: 0 | |